Letošní barevné trendy pro domov: přírodní tóny dominují

Letošní barevné trendy pro domov: přírodní tóny dominují

Pokud tedy letos plánujete novostavbu či velikou rekonstrukci vašeho domova a chcete si jej vybarvit podle poslední módy, a přitom nadčasově a vkusně, zde máte několik rad a tipů, jak postupovat. Vybírání barev pro domov totiž představuje jeden z nejdůležitějších kroků, jehož výsledek vás bude provázet dlouho, často dokonce po mnoho let. Proto je dobré si ho pečlivě rozmyslet a zvážit všechna možná úskalí.

Pět tipů, jak vybrat správnou barvu pro domov

  • ještě před zahájením prací si doma o všech možných barevných návrzích v klidu pohovořte. Na barvě se musíte shodnout všichni, abyste se doma cítili pohodlně. Pokud je to nutné, zvolte raději kompromis.
  • pokud se jedná o exteriérovou barvu, je dobré vzít v potaz vzhled okolí, aby do něj váš dům v pořádku zapadl. Není například příliš vhodné zvolit křiklavě modrou fasádu uprostřed starší a konzervativně zaměřené vesnické zástavby. Také si uvědomte, že s některými barvami jsou spojené určité předsudky. Ostře červená tak může u vašich sousedů evokovat například noční klub.
  • v případě interiérů je důležité zase brát v úvahu světelné podmínky. Špatně zvolená barva v pokoji na straně domu odvrácené od slunce tak může mít za následek, že budete mít doma tmu i v poledne.
  • je dobré vybírat barvu s delší časovou perspektivou a neohlížet se jen na momentální náladu či trendy.
  • celek spolu musí celkově barevně ladit. Určitě není vhodné mít každou část interiéru barevnou zcela jinak. Totéž platí o exteriéru vašeho domu, kde může například křiklavá barva střešní krytiny působit se zbytkem nepatřičně.
Rodinný dům s prvky LOMAX

Zapomeňte na křiklavé a umělé barvy, letos dominuje decentnost a elegance

Letošním barevným trendem jsou spíše přírodní, méně jásavé odstíny, například korálové, měděné či okrově zlaté. Na následujících řádcích přinášíme několik jejich hlavních výhod:

  • jsou nenásilné, nevtíravé a nadčasové. Ani za několik let nebudou působit okoukaně, do svého okolí bez problémů zapadnou. Pokud budete mít v těchto odstínech například vrata či žaluzie, budou tedy i po letech vypadat moderně a nebudou rušit své okolí.
  • přes svoji nenásilnost dobře přitahují zdravou pozornost.
  • jedná se o takzvané teplé barevné odstíny. Váš domov tedy zútulní tak, abyste se v něm cítili pohodlně.
  • lze je velmi dobře kombinovat s dalšími letos aktuálními barevnými odstíny, například některými tmavšími tóny šedivé či tmavě modré. Kromě nich mohou být zkombinovány také s dřevěnými dekory. V případě, že se jedná o exteriérovou barvu, nebude tedy problém na takto barevnou fasádu namontovat roletyvenkovní žaluzie či garážová vrata ve většině vámi vybraných barev.

Právě jejich snadná kombinovatelnost s drtivou většinou z desítek dekorových odstínů či tisíců barev, v jakých LOMAX nabízí svoje produkty, představuje hlavní výhodu. Letošek je tedy ideální čas na stavební či rekonstrukční práce – barevné sladění vašeho domu je díky aktuálním trendům velmi snadné.

Rodinný dům s prvky LOMAX

 

Podzimní akce

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.