Jak otevřít garážová vrata bez elektřiny

Došlo k výpadku proudu zrovna ve chvíli, kdy potřebujete otevřít garážová vrata? To vám na náladě jistě nepřidá, nicméně vás můžeme uklidnit, že nejde o neřešitelný problém. Seriózní výrobci totiž na podobné potíže pamatují. Existuje několik způsobů, jak garážová vrata bezpečně otevřít i bez elektřiny. Všechny najdete v našem článku.

Různé typy, různí výrobci

Na začátku upozorňujeme, že na našem trhu najdete širokou nabídku s různými typy vrat od různých výrobců, a tak se postup při nouzovém otevírání může lišit. Proto doporučujeme přečíst si návod k obsluze pohonu vašich garážových vrat, kde najdete přesný postup jejich nouzového otevírání. Následující postupy však platí pro většinu běžných typů vrat.

Nouzové ruční ovládání je nejjednodušší cestou

Většina moderních garážových vrat je vybavena nouzovým ručním ovládáním, většinou uvolňovací šňůrou či pákou, kterou najdete obvykle poblíž motoru otvírače uvnitř garáže. V případě přerušení dodávky elektřiny tak stačí za šňůru či páku zatáhnout. Některé typy vrat mohou mít také kliku nasazenou na unašeč motoru, jejímž otáčením vrata otevřete.

Vnější zámek pro odblokování vrat zvenku

Pokud jsou garážová vrata vaším jediným vchodem do garáže, rozhodně se vyplatí opatřit je také vnějším bezpečnostním zámkem. Ten vám umožní odblokovat garážová vrata v případě nouze zvenku.

Je to velmi vhodné řešení pro sekční garážová vrata, která jsou dnes vůbec nejrozšířenějším typem vrat. Stejně tak je moudré pořídit například zámek na výklopná garážová vrata. Pokud dojde k výpadku proudu, jednoduše otočíte klíčkem v zámku a vrata vytáhnete nahoru či otevřete.

Garážová vrata LOMAX a vchodové dveře
Moderní garážová vrata jsou vybavena možností manuálního otevírání.

Profesionální servis jako poslední záchrana

Žádná z výše uvedených možností nepomáhá, nebo vrata nefungují, jak mají? Může jít o poruchu. V tom případě se nesnažte vrata otevřít sami, abyste je nenávratně nepoškodili. Raději ihned kontaktujte profesionální servis. Vyškolení technici mají zkušenosti s různými typy garážových vrat a jejich bezpečné otevření pro ně není problém. Pokud máte výrobek značky LOMAX, můžete se obrátit přímo na servis LOMAX.

Společnost LOMAX vyrábí a dodává garážová vrata v celé řadě variant, od sekčních a rolovacích vrat přes posuvná garážová vrata až po klasická dvoukřídlá garážová vrata. Všechny vám vyrobíme na míru, u všech typů si můžete zvolit rozměry a vybrat si z široké nabídky barev, prosklení či imitace dřeva. Díky bezpečnostní třídě RC2 naše vrata spolehlivě ochrání váš majetek. 

Rádi byste jejich výběr zkonzultovali s odborníkem? Neváhejte nás kontaktovat, nebo nám rovnou pošlete nezávaznou poptávku.

Poptat vrata LOMAX 

Zdroj fotografií: LOMAX

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.