Venkovní stínění
oken na míru

Komfort, který budete chtít taky

Jsou elegantní, vzhledné, zajistí soukromí a pomohou i s úsporou energií nebo pasivním chlazením. Řeč je o různých typech venkovního stínění, které LOMAX nabízí – o předokenních roletách, screenových roletách a venkovních žaluziích. Každá z variant přináší lehce jiné vlastnosti, ale to hlavní je spojuje – sluší každému domu a přináší mu řadu benefitů. Venkovní stínění od LOMAXu je to pravé.

Poptat stínicí techniku 

 

 

Video file
Pokračovat
Průvodce výběrem stínicí techniky

Jak vybrat venkovní stínění, které ochrání váš domov, a navíc mu bude slušet?

Primárním účelem stínicí techniky je bezesporu ochrana domu před slunečním zářením. Díky tomu má schopnost uvnitř v letních měsících udržovat větší chlad a v zimě naopak slouží jako další izolační vrstva a teplo pomáhá v domě udržet. Dům však nechrání jen před sluncem, ale také před zvídavými pohledy sousedů či kolemjdoucích.

Venkovní stínění oken je dostupné v několika variantách, které se svými vlastnostmi navzájem lehce liší. Na následujících řádcích si proto vysvětlíme, jaký typ má jaké specifikace a pokusíme se vám celou problematiku co nejvíce vysvětlit. Výběr však můžete nechat i na nás. Rádi vám zajistíme stínění na míru.

Typy venkovního stínění

LOMAX myslí na každého, a proto nabízí 3 typy venkovního stínění – předokenní rolety, screenové rolety a venkovní žaluzie. Než si proto některý z typů vyberete, měli byste si jasně stanovit, co od stínění očekáváte. Může to být např. vzhled, míra zastínění nebo třeba způsob ovládání a uschování rolet či žaluzií ve srolovaném stavu. Boxy lze totiž umístit nad i pod omítku, avšak každý dům má jiné dispozice a v mnoha případech schovanou instalaci neumožňuje.

žaluzie

Venkovní žaluzie

S těmi vnitřními jsou naprosto nesrovnatelné. Přinášejí totiž podobné výhody jako ostatní typy stínicí techniky, ale mnohem lépe zastiňují interiér a navíc s přehledem odolají nepříznivým povětrnostním vlivům. Díky jejich venkovnímu umístění se na ně v interiéru nepráší, a jsou tak ideální volbou pro alergiky. Mají schopnost nepropustit až 94 % slunečního záření, takže zejména v letních měsících jsou skutečně nepostradatelným pomocníkem. Na rozdíl od rolet je však můžete nastavovat do různých poloh a sami si tak určit, kolik světla do interiéru pronikne.

 • Jsou 2x účinnější než klasické vnitřní žaluzie.
 • Při správném sklonu lamel zcela zabrání pohledům zvenčí, ale nezatemní místnost.
 • Lze je ovládat ovladačem i pomocí aplikace odkudkoliv.
 • Chlubí se pětiletou zárukou.
screen

Screenové rolety

Náš nejnovější produkt, který snoubí moderní technologie i kvalitní materiály. Hodí se jak pro potřeby stínění domu, tak třeba i teras, zimních zahrad či pergol. Jejich zpracování je však zcela jiné, protože nejsou tvořeny jednotlivými lamelami, ale speciální látkou ze skelných vláken, který je obalený PVC či polyesterovou tkaninou s nánosem PVC. Jedná se tedy o řešení, které je částečně světelně propustné, avšak stále pomáhá s energetickou úsporou či ochranou soukromí.

 • Přináší stín bez ztráty výhledu.
 • Jsou vysoce odolné proti větru.
 • Regulují intenzitu osvětlení a chrání před přímými paprsky.
 • Podtrhávají design celého domu.
roleta

Předokenní rolety

Pokud sáhnete po předokenních roletách, chybu rozhodně neuděláte. Jsou odolné, zcela neprůhledné, chrání před okolním hlukem a disponují možností montáže prakticky na jakýkoliv typ budovy. Díky široké nabídce lamel a jejich barevného provedení se navíc přizpůsobí i těm nejnáročnějším požadavkům.

 • Jsou vyrobeny z odolných hliníkových lamel.
 • Dokonale zatemní interiér.
 • Brání tepelným ztrátám a regulují teplotu uvnitř domu.
 • Chlubí se pětiletou zárukou.

Rádi vám poradíme.

Najdeme nejlepší způsob zastínění i vašeho domu.

Technický návrh ZDARMA

rádce

Vzhled venkovní stínicí techniky

Ať už váš výběr padne na rolety či žaluzie, v jednom máte jistotu vždy – designový přešlap s nimi rozhodně neuděláte. Na výběr totiž máte z 10 základních barev a dalších 2500 barevných nástřiků lamel. 


U screenových rolet pak můžete vybírat ze 7 základních barev látek, které jsme vyvinuli tak, aby co nejlépe ladily s většinou oken a dveří, které jsou na trhu dostupné. Pokud však hledáte něco extra, vybrat si můžete i z některé z dalších 200 látek, které k výrobě screenových rolet používáme. Tolik možností zkrátka nikde jinde nenajdete.

Možnosti instalace

Možnosti instalace jsou u všech variant venkovního stínění oken podobné, avšak ne zcela stejné. Hlavní rozdíl spočívá v zapuštění krycích boxů či plechů, které je možné umístit buď pod, nebo nad omítku. Výběr je ale poměrně limitován možnostmi vašeho domu.

venkovní žaluzie

VENKOVNÍ ŽALUZIE

U venkovních žaluzií je princip podobný, avšak nedochází u nich k uschování do boxu, ale do speciálního hliníkového krycího plechu. Ten je možné taktéž instalovat buď nad, nebo pod omítku, přičemž s podomítkovou variantou je nutné počítat už při stavebních pracích. Zvolit si můžete také to, zda budou mít vaše žaluzie standardní nebo zapuštěné vodicí lišty.

gscreenové rolety

SCREENOVÉ ROLETY

Ačkoliv jsou screenové rolety tvořeny speciální látkou, i ony se pohybují po vodicích lištách, na jejichž konci se rolují do boxu. V tomto případě však nabízíme více variant předomítkového uložení. Můžete si tak vybrat, které bude nejvíce pasovat povaze vašich oken. Pokud ale stavbu domu teprve plánujete a už teď víte, že budete mít o screenové rolety zájem, ale budete je chtít co nejvíc skrýt, nabízíme také částečně nebo plně zaomítnutou verzi.

předokenní rolety

PŘEDOKENNÍ ROLETY

Venkovní rolety se skládají z hliníkových lamel, které se pohybují po vodicích lištách a rolují se do speciálního boxu, který je uložen nad nimi. Tento box může být buď viditelný, nebo schovaný pod omítkou. Viditelný box je možné přimontovat na jakýkoliv typ budovy bez nutnosti úpravy oken či jiných zednických prací. Pokud ale chcete box schovat pod omítku, musíte s instalací rolet počítat už při projektování domu.

Možnosti ovládání

V LOMAXu vám chceme přinášet domovní příslušenství, které vám usnadní každodenní život a zajistí co největší komfort. Pak je zcela zřejmé, že ruku v ruce s komfortem jde i ovládání tohoto příslušenství. Naši stínicí techniku proto můžete ovládat několika způsoby. Stačí si vybrat ten, který vám bude vyhovovat nejvíce:

ikonka klika

Manuálně pomocí kliky s převodovkou

ikonka elektropohon

Pomocí elektropohonu ovládaného dálkovým ovladačem

aplikace Somfy

Prostřednictvím aplikace Somfy

spínací hodiny

Elektronickými spínacími hodinami

naviják

Šňůrovým nebo popruhovým navijákem

Správná péče o stínicí techniku

stínění

Pokud budete o svou stínicí techniku důkladně pečovat, výrazně přispějete k její delší životnosti. Během celého roku je totiž ohrožena nánosy prachu, pylu a dalších nečistot. Alespoň dvakrát do roka byste jim proto měli věnovat čas a dopřát jim očistu, která má tendence jejich životnost prodloužit až o několik let. A jak tedy postupovat?

Proč venkovní stínění LOMAX

OCHRANA_IKONA
Ochrana před tepelnými ztrátami a přirozená regulace teploty v domě
designove_doplnuji_ikona
Designový doplněk každé budovy
vzornik_barev_ikona_0
Široká nabídka barevného provedení i variant instalace
OCHRANA_IKONA
Ochrana soukromí i majetku
POCASI_IKONA
Ochrana oken vůči nepřiznivým povětrnostním vlivům
HLUK_IKONA
Odstínění slunečního záření a odizolování venkovního hluku

Ukázky realizací

swipe

Průběh realizace zakázky

NA POPTÁVKU ODPOVÍME DO TŘÍ DNŮ

Zavoláte/napíšete/pošlete poptávku. Nejpozději do 3 pracovních dnů se vám ozveme.

NA OSOBNÍ SCHŮZCE PORADÍME S VÝBĚREM

Domluvíme si schůzku buď u vás, nebo v našem showroomu. Zjistíme, jaké jsou vaše představy a poradíme s výběrem.

ZDARMA ZAMĚŘÍME A NACENÍME

Vybereme vhodné řešení, zaměříme a připravíme cenovou nabídku. Vše samozřejmě zdarma a nezávazně.

VYROBÍME A DOMLUVÍME TERMÍN MONTÁŽE

Pokud budete souhlasit, návrh předáme do výroby a zhruba za měsíc je hotovo. Pak už jen domluvíme termín, kdy je přijedeme namontovat.

Máte zájem o stínění na míru od firmy LOMAX?

Vyplňte poptávkový formulář a do 3 dnů se vám ozveme.

Poptat stínicí techniku