Optimalizace staveb
a projektů

Řešení pro stavby a projekty rodinných domů

Při stavbě či rekonstrukci vašeho bydlení je pro vás jistě zcela zásadní, aby vše probíhalo hladce, efektivně a v souladu s vaším očekáváním. Možná jste ale nevěděli, že už v projektové dokumentaci se mohou objevit nedostatky, které vás mohou stát nemalý finanční obnos. Řešením je optimalizace staveb a projektů, která může vše zvrátit dřív, než bude pozdě.

Poptat optimalizaci

optimalizace
Pokračovat

Optimalizace projektu domu

Naše cenové řízení projektů (neboli cost management) stojí na velmi jednoduchém principu. Stačí, když nám zašlete veškerou projektovou dokumentaci, která se ke stavbě či rekonstrukci váže, a půdorys vašeho domu a my vše naším znaleckým okem důkladně prostudujeme. 

Pokud narazíme na problém či zbytečný výdaj, který je možné výměnou či přepočtem rozměrů zredukovat, doporučíme vám ideální postup. 

Optimalizace připraveného projektu třetí stranou však není jediný způsob, jak snížit celkový rozpočet stavby. Mnoho kroků totiž můžete ovlivnit i svépomocí. A protože chceme, aby se vám bydlelo co nejlépe, poradíme vám jak na to.

půdorys
Úspora za realizaci oken a dveří činí 86 000 Kč. 
Po optimalizaci otvorů oken navíc došlo k úspoře 30 000 Kč za venkovní žaluzie.
Celková úspora za realizaci činí 116 000 Kč.

Poptat optimalizaci

Jak a kde ušetřit při stavbě

Stavba ani rekonstrukce domu či bytu není levnou záležitostí. To však neznamená, že si musíte nechat protékat peníze mezi prsty. Bohužel však existuje celá řada oblastí, ve kterých k tomu dojít může.

Díky našim poznatkům a návrhům tak může snadno dojít k tomu, že v procesu stavby či rekonstrukce ušetříte na domovním příslušenství i desetitisíce korun. 

Využijte názor nezávislé třetí strany a ušetřete si zbytečné náklady. Je to zcela zdarma.

Nově se však můžete obrátit na odborníky z LOMAXu, kteří vám pomohou ve stavebním projektu objevit nedostatky na mnoha místech. Optimalizaci rozpočtu provádíme pro výrobky LOMAX a specializujeme se zejména na otvorové výplně, jako jsou:

Jak stavbu optimalizovat svépomocí

 1. Plán projektu 
  Začněte s důkladným plánem a návrhem. Investujte čas do podrobného projektového plánování a analýzy nákladů. Pokud se vám cokoliv nebude zdát, poraďte se raději s někým, kdo se v dané problematice vyzná.
 2. Kvalitní materiály 
  Vybírejte kvalitní, ale dostupné materiály. Hledejte u více dodavatelů a své možnosti porovnávejte. Ne vždy se totiž vyplatí sáhnout hned po první nabídce.
 3. Energetická účinnost 
  Ať už stavíte od základů, nebo rekonstruujete, zamyslete se nad možností implementace některého z úsporných opatření. Na trhu je jich v současné době celá řada a jejich šikovným nakombinováním můžete ušetřit i desítky tisíc korun. Rádi vám s výběrem poradíme.
 4. Nakupujte materiály ve správném období 
  Pokud některý ze stavebních materiálů nakupujete přímo vy sami, nezapomeňte sledovat jejich cenový vývoj. Stavba je poměrně zdlouhavý proces, a pokud už teď víte, že budete některý z materiálů potřebovat, kupte jej během sezónních slev, i když jej ihned nevyužijete.
 5. Dohlížejte na průběh 
  Buďte aktivní a nenechávejte veškeré pravomoce pouze v rukou stavební firmy. Pečlivě proto dohlížejte na průběh všech prací i projektových změn.
 6. Vyberte si firmu s dobrými referencemi 
  Firem dodávajících projektové a stavební služby je na výběr celá řada. Berte to jako svou výhodu a vyberte si takovou, která je spolehlivá a férová.
 7. Kontrolujte jakékoliv změny v projektu 
  Mějte plnou kontrolu nad tím, co se v místě prací právě děje a zasáhněte, pokud dojde ke změnám, které jste předem neschválili. Pokud to totiž neuděláte, může se vám celý projekt nemile prodražit.
 8. Zajistěte si veškerá povolení 
  Součástí staveb i rozsáhlejších rekonstrukcí často bývají i nejrůznější povolení, které vás opravňují změny provádět. Doporučujeme tato povolení vyřídit co nejdříve. Jednak nedojde ke zpoždění, ale hlavně se vyhnete případným pokutám.
 9. Dodržujte bezpečnostní předpisy 
  Nesnažte se ušetřit tam, kde se to nevyplácí. Například u bezpečnostních standardů. Dodržujte proto veškeré bezpečnostní předpisy a směrnice.
 10. Poraďte se s odborníky
  Pokud si nejste čímkoliv jistí nebo máte pochybnosti ohledně směru prací, poraďte se s nezávislou třetí stranou. Ta vám může poskytnou cenné rady a dodat pohled z jiné perspektivy. Obraťte se třeba na odborníky z LOMAXu, kteří vám pomohou projekt nezávazně a zdarma zoptimalizovat.
Pouze jeden soubor.
Limit 256 MB.
Povolené typy: txt, rtf, pdf, doc, docx, odt, ppt, pptx, odp, xls, xlsx, ods, zip, jpg, pdf, png, jpeg, rar, gif, eps, tif, tiff, psd, rtf, tar.
Maximálně 20 souborů.
Limit 20 MB.
Povolené typy: txt, rtf, pdf, doc, docx, odt, ppt, pptx, odp, xls, xlsx, ods, zip, jpg, pdf, png, jpeg, rar, gif, eps, tif, tiff, psd, rtf, tar.

Po odeslání nezávazné poptávky vás budeme kontaktovat do 3 pracovních dnů.

Ukázky realizací LOMAX

swipe