Venkovní žaluzie a chytrá čidla tvoří populární tandem

Venkovní stínění je mezi tuzemskými uživateli stále populárnější, a to díky své schopnosti zadržet maximální množství tepelné energie, ale i díky prvotřídnímu designu. Vedle rostoucí popularity venkovních žaluzií a předokenních rolet se také zvyšuje poptávka po chytrých čidlech.

Venkovní žaluzie volí 70 % zákazníků

Stále existuje celá řada domácností a firem, které se potýkají s neefektivním řešením stínění. Postupně však přechází na účinná řešení, a to s ohledem na trend maximalizace úspor energie. S tím, jak rok od roku průměrné letní teploty vzrůstají, tíhnou uživatelé více a více k systémům stínicí techniky. Na českém trhu dominují venkovní žaluzie s podílem okolo 70 %, a dá se očekávat, že tento trend bude pokračovat i nadále. Proč jsou pro většinu domácností jasnou volbou? Kromě toho, že zadrží až 94 % sluneční energie, jsou moderním designovým prvkem, který posune vzhled domu o level výš.

Chytrá domácnost je dnes v kurzu

S rostoucí oblibou venkovního stínění se postupně mění i způsoby ovládání. Manuální vytahování žaluzií či rolet je na ústupu a standardem se stává dálkové ovládání, alternativně pak ovládání pomocí vypínače na zdi. Ruku v ruce s těmito technologiemi se do popředí derou inteligentní čidla napojená na systém chytré domácnosti. Ve zkratce fungují následovně:

  • Sluneční čidlo reaguje na množství a intenzitu slunečních paprsků. Rolety nebo žaluzie tak na základě vašeho nastavení zatáhne, nebo naopak roztáhne a pustí paprsky do interiéru.
  • Větrné čidlo funguje na podobném principu. Pokud je intenzita větru příliš velká, dá čidlo pokyn a stínicí technika se automaticky vytáhne. Ani při vichřici se tak nemusíte bát, že by se žaluzie nebo rolety poškodily. 
     

Vše lze automatizovat například pomocí inteligentní jednotky Somfy TaHoma switch, s níž jednoduše ovládnete i další zařízení kompatibilní s chytrou domácností – topení, osvětlení, systémy zabezpečení či garážová vrata.

Schéma ovládání chytré domácnosti od Somfy
 Pomocí zařízení od Somfy můžete ovládat větrné čidlo, klimatizaci i venkovní osvětlení.

Vyberte si z široké nabídky lamel

V LOMAXu vám při výběru žaluzií dáme na výběr ze čtyř různých typů lamel – ve tvaru písmen C, S a Z. Poslední zmíněná je přitom k dispozici ve dvou provedeních v závislosti na šířce lamely. Zatím poslední naší novinkou je lamela Z90 PRO, která působí luxusnějším a jemnějším dojmem a má nejlepší technické vlastnosti.. Pyšní se totiž: 
 

  • maximální účinností z hlediska zastínění,
  • odolností proti povětrnostním vlivům 
  • a maximální účinností mezilamelového těsnění. 
     

Díky celé řadě barevných provedení je možné sladit všechny varianty žaluzií, předokenních a screenových rolet s dalšími prvky stavby – garážovými vraty, vchodovými dveřmiokny.

Podobně jako jiné části pláště domu představuje i stínicí technika dlouhodobou investici. Při jejím pořizování vám proto doporučujeme obrátit se na prověřené výrobce a odborníky, kteří vám garantují kvalitní produkt i servis. Pokud si nevíte rady s výběrem, zašlete nám nezávaznou poptávku. Rádi se vám budeme věnovat.
 

Poptat stínicí techniku

 

Zdroj fotografií: LOMAX

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.