Tradiční dvoukřídlá a rolovací vrata mají co nabídnout i dnes. Musí být ale kvalitní

Není to zase tak dlouho, co ve světě vrat existovaly pouze dva druhy. Klasická dvoukřídlá i rolovací vrata však dodnes mají své místo na trhu a přes drtivý nástup moderních vrat s komfortním ovládáním se v některých případech vyplatí po nich sáhnout. Zajímají vás jejich výhody? Pak čtěte dál. 

Klasika zdokonalená pro současnost

V současnosti pochopitelně naprostá většina zákazníků volí vrata sekční nebo posuvná vrata, která nabízejí komfort a různé způsoby ovládání. Ale pozor! Klasika v podobě dvoukřídlých či rolovacích vrat prošla pečlivým vývojem a procesem zdokonalení, proto dnes představuje jedno z možných kvalitních řešení a je stále ve hře.

Rolovací vrata: Snadná údržba a bezporuchovost

Výhod má tento typ celou řadu. Jelikož rolovací vrata se otevírají do prostoru nadpraží, strop zůstává zcela volný a díky tomu na něj můžete umístit třeba závěsné nosiče na autopříslušenství. Rolovací vrata jsou díky své konstrukci vhodná i do garáží, u jejichž stropu jsou nosné části domu nebo vodní či elektrické rozvody. A co vás ještě u tohoto typu potěší?
 

 • Snadná a rychlá montáž bez nutnosti zdlouhavých stavebních úprav. Pokud je to nezbytné, lze vrata montovat i z vnějšku garáže. Jejich přítomnost pak nezabere ani centimetr.
 • Velmi jednoduchá konstrukce zaručuje bezporuchovost a snadnou údržbu.
 • Poskytují dostatečnou ochranu před násilným vniknutím.
 • Umožňují montáž pružinového či elektrického ovládání na přání. Jejich obsluha tedy může být velmi komfortní.
 • Lamely lze v případě poškození snadno vyměnit.
   
Rolovací vrata v rodinném domě
Jednou z výhod rolovacích vrat je snadná a rychlá montáž bez nutnosti zdlouhavých stavebních úprav.

Vrata dvoukřídlá: Na míru a v dekoru podle vašeho přání

Také dvoukřídlá vrata se pyšní velmi jednoduchou konstrukcí a tím pádem také snadnou údržbou. Choulostivější součásti, jako například vodicí lišty nebo kolejnice, zde zcela chybí. Vjezdová vrata dvoukřídlá se hodí například pro rekonstrukce starších budov, kde si majitel přeje zachovat jejich původní ráz, ale vhodná jsou i pro novostavby. 

Má váš dům dřevěná okna či dřevěné vchodové dveře a chtěli byste ve stejném dekoru také vrata? Dřevěná vrata dvoukřídlá se dnes už průmyslově nevyrábějí, jelikož vlastnostmi nemohou konkurovat současným materiálům, ale LOMAX vám dodá veškeré produkty na míru v imitaci různých typů dřeva, abyste je mohli dokonale sladit s okny či dveřmi. A další další výhody dvoukřídlých vrat?

 • Pevný a odolný hliníkový rám poskytuje dostatečnou ochranu před zloději, vrata ale zároveň zůstávají lehká, proto jejich obsluha není, na rozdíl od dřívějška, zbytečně namáhavá.
 • Úhel otevírání je až 180 stupňů. Díky tomu je eliminována jedna z hlavních nevýhod starších verzí dvoukřídlých vrat, tedy omezené otevírání a následkem toho i složitý vjezd či výjezd z garáže.
 • Lze ponechat volný průchod pootevřením jednoho z křídel.
   

Tip pro vás: Jak si správně vybrat nová garážová vrata

Dvoukřídlá vrata bílá s prosklením
Dvoukřídlá vrata mohou snadno sloužit i jako hlavní vchod do domu.

Přemýšlíte o nových vratech? Společnost LOMAX vyrábí špičková garážová vrata, která díky bezpečnostní třídě RC2 poskytnou ochranu pro váš majetek. Dodá vám je v celé řadě variant, vyrobená na míru a s veškerými doplňky podle vašeho přání. Kontaktujte nás, nebo nám pošlete nezávaznou poptávku.
 

Poptat garážová vrata LOMAX


Zdroj fotografií: LOMAX

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.