Garážová vrata 

s pohonem

Moderní a pohodlné řešení

V dnešní době je pohon u garážových vrat samozřejmostí. Výhodou není pouze komfort, který vám umožňuje například otevírat si vrata dálkovým ovládáním přímo z vozu, ale také bezpečnost a plynulý pohyb. Je však zásadní vybrat opravdu kvalitní výrobek se spolehlivým motorovým pohonem, který bude mít v českých podmínkách dlouhou životnost. Jaké druhy garážových vrat s pohonem nabízíme a jaké jsou jejich přednosti?

Poptat vrata

garaz
Pokračovat

Konstrukce garážových vrat s pohonem

Garážová vrata LOMAX vyrábíme z prvotřídních materiálů. Rámová konstrukce je z kvalitní oceli a hliníku, zatímco výplň obvykle tvoří silné panely vyplněné speciální PUR pěnou. Všechny tyto materiály odolají i extrémním vlivům počasí a výkyvům teplot. Důležitou součástí mechanismu garážových vrat jsou pak pružiny a kolejnice, na nichž se vrata podle typu zasunují buď pod strop, nebo do strany.

Motorový pohon je srdcem vrat

Při výběru vrat určitě věnujte pozornost především typu a kvalitě pohonu. Ten by měl obstát v českých podmínkách, tj. snadno si poradit s teplotami v zimě a v létě, s kolísající vlhkostí atd. Vrata LOMAX jsou poháněna prvotřídními německými či francouzskými motory, které se starají o tichý a spolehlivý provoz a vyznačují se vysokou odolností a dlouhou životností.

Možnosti ovládání garážových vrat s pohonem

Motorizovaný pohon je největším benefitem garážových vrat – ušetří vám práci tím, že garáž otevřete a zavřete, aniž byste vystoupili z auta. Můžete si vybrat z následujících možností:

  • Dálkový ovladač – nejrozšířenější způsob, jehož výhodou je komfortní a jednoduché ovládání.

  • Mobilní telefon – chytrá aplikace vám umožňuje ovládat vrata komfortně odkudkoli.

  • Čip – vrata otevřete jednoduše přiložením čipu ke čtečce.

  • Otisk prstu – „klíč“ máte neustále s sebou a nemůžete ho ztratit či zapomenout.

  • Kódovací klávesnice – pro jednotlivé uživatele lze generovat unikátní kódy, které můžete snadno změnit.

    Poptat vrata

Typy garážových vrat s pohonem

Vybírat můžete hned z několika typů garážových vrat s pohonem podle dispozic a rozměrů vaší garáže či podle toho, zda stojí samostatně, nebo je součástí rodinného domu. Každý z typů má své přednosti.

sekční

Sekční garážová vrata s pohonem

Garážová sekční vrata s pohonem jsou v současnosti nejoblíbenějším typem garážových vrat pro domácnosti. Zasouvají se na kolejnicích pod strop, takže nezabírají žádný prostor po stranách. To je velmi výhodné pro většinu garáží s minimální šířkou, kde pro výstup z vozu oceníte každý centimetr. Je samozřejmostí, že pokud objednáte vrata přímo od nás, dodáme sekční garážová vrata s pohonem a montáží.

posuvná

Posuvná garážová vrata s pohonem

Tento typ garážových vrat doporučujeme zvláště pro garáže s nižším stropem. Posuvná garážová vrata se na kolejnicích zasouvají do strany a umožňují i jen částečné otevření pro průchod osob. To se hodí v případě, kdy se jedná například o jediný vchod do domu a posuvná vrata tak mohou de facto nahradit vrata s dveřmi. Tento typ konstrukce je velmi jednoduchý a vrata jsou díky tomu prakticky bezúdržbová. V případě výpadku energie lze vrata otevřít ručně, stejně jako je tomu i u ostatních typů vrat s pohonem.

rolovací

Rolovací garážová vrata s pohonem

Pokud potřebujete například vyměnit vrata na staré garáži, s jejíž dispozicí už nelze nijak pohnout, jsou pro vás ideálním řešením rolovací garážová vrata. Jejich konstrukční řešení totiž nezabírá téměř žádný prostor a nevyžaduje stavební úpravy. Rolovací vrata se po zmáčknutí tlačítka zasunou do boxu nad vchodem. Všechna vrata vyrábíme na míru, takže se dokonale přizpůsobí danému prostoru a rozměrům.

 

Design vrat snadno přizpůsobíte vašemu vkusu

Výrazným bonusem garážových vrat LOMAX je také jejich vzhled, který pozvedá celkový dojem z garáže i domu a zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti. Odstín či materiál vrat můžete zcela přizpůsobit vchodovým dveřím, oknům či jiným prvkům a na výběr máte z široké palety barev a dekorů. Navíc máte možnost zvolit si vzhled každého detailu včetně nerezových prvků, prolisů, příslušenství a prosklení.

 

Orientační cena a záruka

Cena garážových vrat s pohonem pochopitelně závisí na velikosti, materiálu a vybavení, nicméně možná budete sami překvapeni, že ani u špičkových produktů LOMAX nejde o nákladnou investici. Třeba u garážových sekčních vrat s pohonem, které jsou nejoblíbenějším typem, můžete počítat s cenou od 23 700 Kč. A k tomu si přičtěte i dlouhodobou úsporu nákladů na údržbu a opravy díky spolehlivosti a odolnosti našich vrat.

Na panely garážových vrat LOMAX poskytujeme běžně desetiletou záruku a při pravidelném servisu vrat také prodlouženou záruku na kování. Špičkovou kvalitou motorových pohonů Marantec jsme si jistí, ale pro jistotu vám na ně dáváme záruku plných 5 let

Nevíte si rady s výběrem garážových vrat?

Poradíme vám! Projděte si našeho průvodce výběrem garážových vrat.

Rádce s výběrem garážových vrat

rádce

Průběh realizace zakázky

NA POPTÁVKU ODPOVÍME DO TŘÍ DNŮ

Zavoláte/napíšete/pošlete poptávku. Nejpozději do 3 pracovních dnů se vám ozveme.

NA OSOBNÍ SCHŮZCE PORADÍME S VÝBĚREM

Domluvíme si schůzku buď u vás, nebo v našem showroomu. Zjistíme, jaké jsou vaše představy a poradíme s výběrem.

ZDARMA ZAMĚŘÍME A NACENÍME

Vybereme vhodné řešení, zaměříme a připravíme cenovou nabídku. Vše samozřejmě zdarma a nezávazně.

VYROBÍME A DOMLUVÍME TERMÍN MONTÁŽE

Pokud budete souhlasit, návrh předáme do výroby. Pak už jen domluvíme termín, kdy je přijedeme namontovat.

Chcete garážová vrata LOMAX?

Vyplňte poptávkový formulář. My se vám do dvou dnů ozveme.

Poptat garážová vrata