Dekorace na vchodové dveře: Jak ji připevnit

Pokaždé, když se blíží Vánoce či Velikonoce, většina z nás pocítí potřebu se o tyto svátky podělit s ostatními. K tomu nám slouží především vánoční či velikonoční věnce, kterými zdobíme zvenku vchodové dveře. I v průběhu roku lze však dveře ozdobit jarními či letními věnci. Ale jak je nejlépe připevnit, aby nespadly a zároveň abychom dveře nepoškodili? V našem článku přinášíme řadu tipů.

Hřebíčkem do horní hrany dveří

Pokud máte dveře dřevěné, je tu jedno spolehlivé řešení, které unese i těžší dekorace: do horní hrany dveří zatlučete hřebíček, na který věnec pověsíte. Pro zavěšení použijte např. vlasec, režnou nit, tenký provázek či ozdobnou stuhu, nebudou totiž nijak překážet ani přivřené mezi dveřmi a rámem. 

Ne každý má ale chuť dělat díru do nových dveří. Navíc, zatloukat hřebík do plastových dveří nedoporučujeme a do hliníkových vchodových dveří by se vám to ani nepovedlo. Proto níže uvádíme ještě řadu méně invazivních způsobů, jak připevnit věnec na dveře.

Lehkou dekoraci přilepíte oboustrannou lepicí páskou

Zvolili jste malou a lehkou dekoraci na vchodové dveře, jako jsou třeba jarní či letní věnce? Pak by mohla k jejich upevnění účinně posloužit kvalitní oboustranná lepicí páska. Vyplatí se s ní však při lepení nešetřit, protože pokud připevníte věnce na vchodové dveře jen dvěma čtverečky pásky, pravděpodobně po několika dnech upadne.

Kukátko ve dveřích vám pomůže

Takové kukátko ve vchodových dveřích se hodí nejen na kontrolu, kdo u vás právě zvoní. Pokud je vystouplé i na venkovní straně dveří, většinou za něj lze zaháknout vlasec či drátek, na který věnec zavěsíte. Případně ho zkuste šroubováním trochu povolit, aby zvenku vznikla mezi obrubou kukátka a dveřmi maličká mezírka.

Plastové háčky na ručníky

Jednoduchým šalamounským řešením je klasický plastový háček s přísavkou do koupelny na zavěšení ručníků. Stačí ho přisát zevnitř nahoře na dveře, otočit dolů a zavěsit na něj drátek či provázek, který drží přes hranu dveří věnec venku. U těžších dekorací můžete použít háčky dva. Rozhodně ale vyberte kvalitní háčky, které drží spolehlivě a po nějaké chvíli samy neodpadnou.

Máte prosklené vchodové dveře? Pak se nabízí i obyčejné přísavky na sklo, které připevníte zvenku. Pokud použijete přísavky dvě a budou kvalitní, měly by lehký věnec udržet. 

 Vánoční věnec pověšený na vchodových dveřích
Na trhu jsou dnes už k dostání i speciální kovové či plastové háky, které nasadíte na hranu dveří a zavěsíte na ně jakoukoli dekoraci.

Obyčejná izolepa? Taky to jde

Dalším způsobem, jak přidělat věnec na dveře, je přilepit zevnitř silonový vlasec či nit izolepou či ještě lépe gaffa páskou. Toto řešení je však vhodné jen v případě lehkých věnců. Počítejte také s tím, že páska zanechává na dveřích lep, který poté musíte odstranit ředidlem či benzínovým čističem. V případě plastových dveří však vybírejte opatrně a vyhněte se agresivním chemickým čističům i abrazivům. Vhodný postup najdete v článku Jak udržovat okenní rámy a dveře.

Anebo speciální kovový držák…

Na trhu jsou také produkty šité na míru. Dnes seženete i speciální kovový či plastový držák nebo hák, který nasadíte na hranu dveří a na něj jednoduše zavěsíte jakoukoli dekoraci. 

V každém případě existují různé typy vchodových dveří a pro každý z nich se nabízí několik vhodných řešení pro zavěšení vánoční či velikonoční dekorace. Snažte se vybrat ten správný, abyste si dveře zbytečně neponičili. A pokud si chcete Vánoce či Velikonoce zpříjemnit novými vchodovými dveřmi, navštivte některou z poboček LOMAX, kde vám rádi poradíme s výběrem, nebo nám pošlete nezávaznou poptávku a do tří pracovních dnů se vám ozveme.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.