I kancelář může být příjemné místo. Pomohou k tomu moderní technologie či živé rostlinné stěny

Pohoda a zdravé prostředí na pracovišti je v poslední době čím dál důležitější téma. Drtivá většina společností se proto pracovní prostředí snaží vylepšovat tak, aby se každý zaměstnanec cítil co možná nejlépe. Platí totiž, že pokud je člověku v zaměstnání dobře, pracuje více a také lépe. Firmě se tak počáteční investice do moderního vybavení může mnohonásobně vyplatit.

Na následujících řádcích najdete několik hlavních trendů a tipů pro letošní rok, jak původně fádní a nezajímavé kancelářské prostředí chytře vylepšit.

Hlavní je zdraví zaměstnanců

 • Firmy o zdraví lidí pečují hlavně různými mimopracovními programy, důležitou úlohu ale má i samotné vybavení kanceláře. Užitečné jsou třeba polohovatelné stoly s pracovní deskou přizpůsobitelnou individuální výšce člověka, nebo kvalitní židle poskytující řádnou oporu zad. Případné riziko bolestí zad nebo hlavy se tím snižuje na minimum.
 • Zvláště u budov s velkou prosklenou plochou snadno hrozí nebezpečné přehřátí interiéru. Přísun světla a teplotu v kanceláři pomohou regulovat předokenní rolety či venkovní žaluzie, které zadrží až 94 % tepelné energie
 • Vedlejším, ale pozitivním efektem moderní stínicí techniky může být i eliminace hádek o sílu klimatizace v takzvaných open spacech. Pokud je uvnitř příjemná pokojová teplota, může být klimatizace puštěna na nižší výkon, popřípadě zůstat zcela vypnuta. Stínicí technika tak vytvořením příjemného klimatu předejde mnoha problémům.
Stínící prvky LOMAX jsou vhodné i do firem.

Když lidé nemohou do přírody, musí příroda za nimi

 • Typický zaměstnanec dnes tráví více času v kanceláři než venku. Letošním trendem je tedy lidem přiblížit přírodu přímo na pracoviště.
 • Hitem jsou takzvané živé zdi obsahující v ideálním případě několik druhů rostlin, navíc barevně odlišných. Prvek kancelář nejen zkrášluje a zútulňuje, ale živé rostliny také čistí a zvlhčují vzduch, čímž přispívají ke zdraví a vyšší produktivitě zaměstnanců.
 • Na živé zdi lze vysadit i některé druhy salátů, které mohou lidé konzumovat. Díky tomu mají k dispozici přísun důležitých vitamínů.
   

Pohodu v práci dotvářejí i detaily

 • K pohodlnému využití kanceláře přispívají i detaily, například pracovní stoly se zabudovanými elektrickými zástrčkamiUSB porty či desky uzpůsobené pro bezdrátové nabíjení. Zaměstnanec tak nemusí kvůli dobití telefonu či laptopu hledat elektrickou zástrčku na zdi, ale vše má pohodlně po ruce.
 • Zvláště ve velkých otevřených kancelářích vládne v současnosti trend rozdělení do zón. Zatímco hlučnější části jsou určeny ke společným poradám, v klidnějších místech mohou zaměstnanci naopak nerušeně pracovat či si na chvíli odpočinout.
 • Trendům podléhají i barevné kombinace. Do módy se vrací hlavně černá a šedá díky snaze firem o neformálnější prostředí. Lidé se tedy i v práci cítí spíše jako doma.
Stínící prvky LOMAX pro firmy.

 

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.