Posuvná vrata 
s pohonem


Řešení šetřící místo i čas

U novodobých garážových vrat už se bez pohonu neobejdete. Pohon je totiž nejen symbolem plynulého pohybu, ale také bezpečnosti a moderních technologií. Pro naše posuvná garážová vrata využíváme pouze pohony, které jsou spolehlivé, rychlé a technologicky vyspělé. Díky tomu můžete posuvná vrata využívat s maximálním komfortem každý den.

Poptat vrata

garáže
Pokračovat

Jak fungují posuvná vrata s pohonem?

Posuvná garážová vrata s pohonem vycházejí svým pohybem z vrat sekčních. Jen s tím rozdílem, že nekopírují pohyb po stropě garáže, ale po jejích bočních stěnách. Jsou tak vhodná zejména pro typy garáží, které pod stropem nemají příliš mnoho prostoru – stačí jim totiž pouze 9 cm. Využití však mají také v garážích pružněji reagujících na vaše momentální potřeby – třeba když potřebujete jen rychle projít nebo projet s kolem či motorkou. Posuvná vrata s pohonem lze navíc pohodlně namontovat přesně na tu stranu, na kterou potřebujete.

Cena posuvných garážových vrat s pohonem

Video file
Vchod do domu i garáže
Cena od 47 400 Kč

Cena za tento model začíná na 47 400 Kč. Je uvedena bez DPH, dopravy a montáže a nejčastěji se dodávají ve standardním rozměru 2,5x2 m.

Materiály a konstrukce

Posuvná vrata v LOMAXu vyrábíme s důrazem na kvalitu provedení i jejich funkčnost. Právě proto volíme materiály, jako je ocel, hliník nebo odolný plast, které zaručí, že vrata budou plnit svou funkci po mnoho let. Navíc se jedná o materiály, které spolehlivě odolají nepřízni počasí a jsou stálé v mrazech, dešti i horku. To znamená, že ani při takovýchto výkyvech vrata LOMAX nevyžadují speciální péči ani údržbu.

Konstrukce posuvných vrat je založena na několika klíčových prvcích, které se starají o to, aby šla vrata bez problémů zavírat i otevírat tak, jak právě potřebujete. Klidně i několikrát denně. Mezi tyto prvky patří: 

 • Panely
 • Kolejnice
 • Pohon

Jednotlivé části jsou spojeny pomocí ocelových pantů, které zabezpečují hladký pohyb a stabilitu. Boční panty jsou navíc adaptovány na umístění vodicího kolečka, což je klíčový prvek pro správné pohyby vrat po kolejnicích.

Kolejnice jsou pak pevně upevněny na stěně garáže a fungují jako dráhy, po kterých se boční sekce vrat pohybují. Díky preciznímu zpracování a vodicím kolečkům se panely snadno a tichým způsobem pohybují do jedné nebo druhé strany.

 

Ovládejte vrata odkudkoliv

Pokud se rozhodnete pro pořízení posuvných vrat s pohonem, jejich neodmyslitelnou součástí je samozřejmě pohon. Díky němu lze vrata pohodlně ovládat na dálku třeba pomocí:

 • mobilního telefonu,
 • dálkového ovladače,
 • kódové klávesnice,
 • snímače otisku prstu
 • nebo čipu

V případě potřeby však lze posuvná vrata s pohonem kdykoliv otevřít či zavřít i manuálně, což oceníte například při výpadku proudu. 

Poptat vrata

Výhody posuvných garážových vrat s pohonem

 • Jak jednou vyzkoušíte pohodlí garážových vrat s pohonem, už to nebudete chtít jinak. Pohon LOMAX Exclusive je totiž 2x rychlejší než jiná vrata a je tak vhodný i do míst, kde jsou na ně kladeny velké nároky. 
 • Komfort i bezpečí navíc zajišťuje bezpečnostní fotozávora, která disponuje funkcí automatického zavírání – to v překladu znamená, že pokud stojí vratům v cestě nějaký předmět nebo člověk, automaticky spustí jejich zpětný chod.
 • Ať už si vyberete posuvná vrata s pohonem, nebo bez, vždy můžete své rozhodnutí změnit. Na veškerá vrata LOMAX totiž lze elektrický pohon nainstalovat až dodatečně a jeho přínosy si tak užít i s odstupem času. Pokud naopak z nějakého důvodu potřebujete svá elektrická vrata ovládat manuálně, nic vám v tom nebrání. Stačí mechanicky odblokovat kolejnice motoru vrat a následně je zamknout pomocí vratového klíče a zámku.
 • Za kvalitou našich posuvných vrat si skutečně stojíme a na celou jejich konstrukci poskytujeme záruku 10 let. Na motorový pohon značky Marantec pak 5 let.

Nevíte si rady s výběrem garážových vrat?

Poradíme vám! Projděte si našeho průvodce výběrem garážových vrat. 

Rádce s výběrem garážových vrat

rádce

Výroba posuvných vrat s pohonem

NA POPTÁVKU ODPOVÍME DO TŘÍ DNŮ

Zavoláte/napíšete/pošlete poptávku a my se vám nejpozději do 3 pracovních dnů ozveme.

NA OSOBNÍ SCHŮZCE PORADÍME S VÝBĚREM

Domluvíme si schůzku buď u vás, nebo v našem showroomu. Zjistíme, jaké jsou vaše představy a poradíme s výběrem.

ZDARMA ZAMĚŘÍME A NACENÍME

Vybereme vhodné řešení, zaměříme a připravíme cenovou nabídku. Vše samozřejmě zdarma a nezávazně.

VYROBÍME A DOMLUVÍME TERMÍN MONTÁŽE

Pokud budete souhlasit, návrh předáme do výroby. Pak už jen domluvíme termín, kdy je přijedeme namontovat.

Chcete posuvná garážová vrata LOMAX?

Vyplňte poptávkový formulář. My se vám do dvou dnů ozveme.

Poptat garážová vrata