Cena venkovních
žaluzií a rolet
pro panelák i byt

Pokud sníte o vlastní stínicí technice, ale bydlíte v bytě nebo panelovém domě, nemusíte zoufat.

Možnost pořídit si svou vlastní venkovní žaluzii nebo roletu máte v dnešní době i vy. Pokud se pro jejich pořízení rozhodnete, můžete se těšit nejen na výrazně příjemnější klima v bytě, ale také na soukromí, které jste dost možná dříve postrádali. Jaká je ale cena venkovních žaluzií a rolet pro panelák či byt? Na to se společně podíváme.

Poptat stínící techniku

panelák
Pokračovat

Jaké faktory ovlivňují cenu stínicí techniky?

Není stínicí technika jako stínicí technika. Na výběr totiž máte hned z několika jejích typů, které kromě vzhledu odlišuje např. i způsob ovládání. V LOMAXu chceme vyhovět každému, a proto vyrábíme jak předokenní rolety, tak screenové rolety a venkovní žaluzie

Všechny tři typy však mají jedno společné – zabraňují pronikání přímého slunečního záření a chrání bytový prostor před přehřátím. Pobyt v letních měsících tak bude i v těch nejvyšších patrech panelového domu o dost snesitelnější. V zimě naopak pomohou s úsporou energií.


Jak ale vybrat a jaká je cena panelákových venkovních rolet či žaluzií? Je to různé.

Typ konstrukce

Cenu stínicí techniky ovlivňuje celá řada faktorů. Jedním z nich je výběr samotného typu žaluzie či rolety.
Ty se totiž skládají z jednotlivých lamel, které jsou dostupné v několika variantách.

Venkovní žaluzie pro panelák 

U žaluzií můžeme zmínit 3 základní typy lamel. Ty se rozlišují podle tvaru, který připomínají z profilového pohledu. 

 

  • Základní lamelou je lamela typu C, která splňuje běžné nároky a je využitelná pro všechny typy budov. 
  • Zlatou střední cestou je lamela typu S, která je vhodná i do extrémních povětrnostních podmínek a vyznačuje se tak vysokou odolností.
  • Naším nejnovějším modelem je lamela typu Z, která je kromě povětrnostních vlivů extrémně odolná také vůči slunečnímu záření. Docílíte díky nim tak téměř úplného zatmění. Zároveň jsou však přibližně o 10-15 % dražší, než klasický model. 


 

Venkovní rolety pro panelák 

I předokenní rolety se skládají z jednotlivých lamel. Ty už se však nerozlišují podle tvarů, ale podle šířky. Konkrétně se jedná o lamely o šířce 2800 mm, 3500 mm a 3800 mm.

 

Pokud se jedná o screenové rolety, pak není řeč o lamelách, ale o druzích tkaniny, ze které jsou vyrobeny. Vybrat si tak můžete jak takovou, která nepropustí žádné světlo, tak i takovou, která je lehce průhledná a do místnosti propouští přirozené denní světlo


 

Způsob instalace

Dalším prvkem, který se může podepsat na finální ceně venkovních žaluzií a rolet pro paneláky, je typ jejich instalace. V tomto kroku si můžete vybrat buď z přiznané varianty instalace, kde je nábal žaluzií či rolet a jejich ovládací část překryta krycím plechem převážně v jejich barvě, nebo můžete zvolit možnost podomítkového provedení či instalace do překladu.

U obou těchto variant se při vytažení žaluzií či rolet ukryje nábal do schránky, která je schovaná za omítkou domu, tudíž není vidět žádný krycí prvek. 

Podomítková varianta i varianta s instalací do překladu jsou pohlednější varianty, které se používají převážně při novostavbách, případně při větších rekonstrukcích domu. Tato varianta vychází zhruba o 10-20 % dráž, než varianta přiznaná.

Poptat stínící techniku

Způsob ovládání

Posledním faktorem, který se z velké časti propisuje do finální ceny stínicí techniky, je typ a způsob jejího ovládání. To můžeme rozdělit do 3 úrovní podle jejich technické náročnosti a samozřejmě i ceny.

Ruční ovládání 

 

Nejekonomičtější variantou je varianta na ruční ovládání, která je vhodná zejména v případech, kdy z nějakého důvodu není možná instalace motorického ovládání. Díky nízké ceně je však vhodná i pro zákazníky, kteří zkrátka nechtějí do stínicí techniky tolik investovat.

Motorické ovládání tlačítkem

Dnes je nejčastěji žádaná varianta s motorickým ovládáním. Konkrétně s ovládáním na pevné tlačítko, které je pohodlnou a cenově dostupnou variantou.

Dálkové ovládání

 

Poslední možností ovládání je pomocí bezdrátového ovládání, které můžete provádět například ze svého mobilního telefonu nebo jiného mobilního zařízení. Toto bezdrátové řešení je ideální variantou pro majitele nemovitostí, kteří jsou často mimo domov, ale přesto chtějí mít svou stínicí techniku neustále pod kontrolou nebo si jen chtějí užít větší komfort. Často je tato varianta volena také z důvodu možnosti propojení k již stávajícímu chytrému ovládání domu. Pokud si však budete tento typ ovládání chtít pořídit, připravte se na to, že vás bude stát zhruba o 20-25 % víc, než klasická elektrická varianta s pevným tlačítkem.

Na kolik vás přijdou venkovní žaluzie pro panelák?

Ceny za venkovní stínění se mohou lišit v závislosti na různých typech řešení. Pro představu proto uvádíme několik příkladů.

Byt 3+kk

3 okna a balkonové dveře

 

Přiznaná varianta

41 800 Kč

 

Podomítková varianta

43 900 Kč

 

Ceny jsou uvedeny bez DPH, montáže a dopravy.


 

Bytový dům

28 bytů

 

Přiznaná varianta

668 800 Kč

 

Podomítková varianta

702 400 Kč

 

Ceny jsou uvedeny bez DPH, montáže a dopravy.


 

Proč řešit stínicí techniku pro panelové domy s LOMAX?

S výrobou a montáží stínicí techniky již máme mnohaleté zkušenosti. Našim zákazníkům se snažíme poskytovat špičkový servis i řešení za každých okolností a často tvoříme zakázky přesně na míru daným potřebám. Počítat můžete s balíčkem kompletních služeb a s garancí kvality. Za tou si skutečně stojíme, a proto poskytujeme nadstandardní záruku na 5 let na veškerou stínicí techniku. Neváhejte se na nás obrátit a splňte si i vy svůj sen o venkovních žaluziích či roletách.

Poptat stínící techniku

Na poptávku odpovíme do tří dnů

Zavolejte nám, nebo napište a nejpozději do 3 pracovních dnů se vám ozveme.

Na osobní schůzce poradíme s výběrem

Sjednáme si schůzku buď u vás, nebo v našem showroomu a zjistíme, jaké jsou vaše představy a přání.

Zdarma provedeme zaměření a nacenění

Vybereme vhodné řešení, zaměříme prostor a připravíme cenovou nabídku. Vše samozřejmě zdarma a nezávazně.

Zakázku pošleme do výroby a stanovíme termín montáže

Pokud budete souhlasit, návrh předáme do výroby. Pak už jen domluvíme termín, kdy vám vaši novou stínicí techniku přijedeme namontovat.

Hledáte kvalitní venkovní stínění pro bytové či panelové domy?

Vyplňte poptávkový formulář a do 3 dnů od nás dostanete odpověď.

Poptat stínící techniku pro bytové a panelové domy.