Jak ochránit domov v létě před zloději? Moderními technologiemi i selským rozumem

Léto patří díky teplému počasí a dlouhým dovoleným mezi nejoblíbenější období celého roku. Této situace ale velmi často využívají také zloději. Dočasně opuštěné domy či byty pro ně představují snadnou kořist a majitele může po návratu domů čekat nemilé překvapení v podobě vykradené a nezřídka také poničené domácnosti.

Následujících pět tipů vám poradí, jak spolehlivě zabezpečit domácnost tak, aby se jí zloději vyhnuli. Stále však platí, že nejdůležitějším faktorem zůstává zdravý rozum. Sebelepší zabezpečovací zařízení je k ničemu, pokud po odjezdu doma zůstane například pootevřené okénko do sklepa nebo nezamčený zadní vchod.

Zajistěte vchod kvalitními bezpečnostními dveřmi

  • Vchodové dveře představují první velkou překážku pro zloděje. Nutné je vybírat s ohledem na bezpečnostní třídu. Pro průměrné domácnosti odborníci doporučují třídu číslo 3. Pokud jsou doma uchovávány cennosti vyšší hodnoty, je na místě zvážení pořízení dveří ještě odolnějších.
  • Dveře třídy číslo 3 a vyšší mají ocelovou konstrukci s trny zajíždějícími při zamčení do zdi. Brání tím klasickému mechanickému vypáčení. Aby však systém fungoval, musí být zamčeno na maximum.

Alarm napojte na bezpečnostní službu, v případě zasáhne ihned

  • Moderní alarmy jsou kromě zvukového signálu vybaveny i detektory pohybu pro případ, že se zloděj dostane do interiéru jinou cestou, než přes vchodové dveře.
  • Účinnou ochranu domova představuje napojení alarmu na bezpečnostní službu. V případě spuštění na místo okamžitě vyrážejí proškolení pracovníci, kteří zloděje do několika minut zajistí a předají policii.
Předokenní rolety LOMAX zvyšují bezpečnost.

Cestu zloději zatarasí i moderní stínicí technika

  • Ochránit okna pomohou kvalitní předokenní rolety. Moderní typy jsou vybaveny bezpečnostními článkovými pružinami, které drží lamely v jedné rovině a zároveň brání mechanickému zdvihnutí.
  • Také konstrukce samotných lamel je navržena tak, že zabraňuje snadnému prolomení. Zloděje při vniknutí dovnitř proto velmi zdrží, či spíše od činu zcela odradí.

Nezapomeňte na garážová vrata

  • Moderní verze garážových vrat jsou ve spodní části vybaveny zámkem, který zabraňuje mechanickému vypáčení. Stejně tak jednotlivé sekce jsou navrženy s ohledem na to, aby je nebylo možno snadno prolomit.
  • Spolehlivou ochranu představuje i elektrický pohon. Motor a jeho převodovka jsou zkonstruovány tak, aby zabránily mechanickému zdvihnutí, a to i v případě přerušení dodávky elektřiny.

Inteligentní technologie předstírají, že jste doma

  • Domácnost lze vybavit takzvanými inteligentními technologiemi, pomocí nichž lze na smartphonu či tabletu například dálkově rozsvěcet či zhasínat světla nebo ovládat stínicí techniku. Vše lze samozřejmě i předem naprogramovat.
  • Pokud si zloděj dům předem vytipovává a nachází ho pokaždé v jiném stavu, nabyde dojmu, že doma někdo je a od myšlenky na jeho vykradení tak upustí.
Garážová vrata LOMAX zvyšují bezpečnost domu.

 

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.