Pro Čechy je při zařizování domácností důležitá kvalita a design. Zaměřují se i na detaily

Pro Čechy je při zařizování domácností důležitá kvalita a design. Zaměřují se i na detaily

Nové trendy v bydlení a zařizování domovů jsou viditelné nejen v zahraničí, ale i v České republice. Odborníci aktuálně u českých zákazníků zaznamenali především změnu preferencí, podle jakých vybírají nábytek a doplňky do domácnosti. Zatímco dříve byla stěžejním parametrem především cena výrobků, aktuální trendy ukazují výrazné změny:

  • Zaměření na kvalitu a design. Zhruba dvě třetiny Čechů v současnosti požadují především kvalitní výrobky, které navíc musí dobře vypadat. Cenu dnes za hlavní faktor při výběru a nákupu považuje pouze 43 procent českých nakupujících.
  • Různé preference podle věku. Zatímco přibližně 70 procent zákazníků od 15 do 24 let upřednostňuje jako hlavní kritérium design, pro lidi od 35 do 44 let je důležitá spíše kvalita. Dává jí přednost 77 procent lidí.
  • Mnohem pečlivější zaměření na detaily. Zatímco dříve byla například garážová vrata či předokenní rolety vnímána jako ryze funkční prvek a jejich designu nikdo nevěnoval příliš pozornost, dnes si už Češi uvědomují, že právě tyto na první pohled zanedbatelné věci výrazně dotvářejí celkový vzhled prostředí.
Kvalitně zpracovaná vrata LOMAX

Detaily mohou hodně pomoci, ale také uškodit. Proto buďte opatrní

Možností, jak domácnost či celý dům pomocí detailů dotvořit, je mnoho. Proto je dobré věnovat jim stejnou pozornost, jako výběru hlavních součástí domu či bytu.

  • Vnější vzhled domu dotvářejí hlavně okna, dveře a garážová vrata. Vše by mělo barevně ladit s fasádou, která by měla být také vybírána s ohledem na okolí. V případě garážových vrat je možné vybrat si z několika odlišných typů pasujících na míru konkrétním podmínkám v garáži. U renomovaných výrobců si navíc lze zvolit až z několika tisíců barevných kombinací a také z široké nabídky imitací dřeva. Na přání je také možné nechat si vrata dozdobit nerezovými prvky. Se vzhledem vrat je navíc možné sladit i dveře, aby exteriér působil jednotně, uspořádaně a vkusně.

  • Podobně důležitý je i výběr stínicí techniky. K pohodlí uvnitř a stylu navenek přispějí moderní venkovní žaluzie či rolety. Design je u obou výrobků na vysoké úrovni a lze jej opět přizpůsobit konkrétním potřebám.

Venkovní žaluzie LOMAX

 

Máte zájem odebírat novinky?

Vyplňte níže svůj e-mail a odebírejte newsletter LOMAX.